Waarom deze samenwerking?
Kentalis heeft haar oorsprong in Sint-Michielsgestel en speelt al decennialang een belangrijke rol in onderwijs en zorg voor dove en slechthorende kinderen. Het vestigen van Kentalis Talent DSH bij De Bolster zorgt voor een kindcentrum waarin expertise en ervaring samenkomen. Zo ontstaat een plek waar onderwijs en zorg elkaar versterken.
Samen leren, samen leven
De Bolster werkt al meer dan tien jaar samen met Kentalis Talent DSH. Op de huidige locatie krijgen dove en slechthorende kinderen al onderwijs in een zogeheten mediumsetting. Nu is besloten om ook de leerlingen van Kentalis Talent DSH uit Vught, die speciaal onderwijs volgen, onder te brengen in het nieuwe gebouw van De Bolster. De verkenning naar deze samenwerking is afgerond en de uitkomsten zijn positief. Het doel: een inclusief kindcentrum waar álle kinderen – horend, doof en slechthorend – samen kunnen leren, spelen en zich ontwikkelen.
Planning
Als de raad instemt, kunnen de kinderen in het laatste kwartaal van 2029 naar de nieuwe school. De komende periode wordt gebruikt om het ontwerp op te stellen, de ruimtelijke procedure te starten en de samenwerking verder vorm te geven.