College vraagt gemeenteraad om positief en bindend advies voor 26 woningen aan de Garsthof in Berlicum

Het college vraagt de gemeenteraad om een positief en bindend advies te geven op de omgevingsvergunning voor een Buitenplanse OmgevingsPlan Activiteit voor de Garsthof in Berlicum. Bij een positief advies kan het college de omgevingsvergunning verlenen voor de bouw van huur- en koopwoningen. 

De Garsthof komt te liggen tussen De Ploeg en de Belverenlaan. Het plan bestaat uit een mix van 18 sociale huurwoningen, 3 betaalbare koopwoningen en 5 duurdere koopwoningen. Een deel van de woningen wordt levensloopbestendig. De inrichting van de Garsthof biedt ruimte voor ontmoeting, spelen, verblijf en omzien naar elkaar. De Garsthof wordt ontwikkeld door woonstichting Joost en ontwikkelaar Hendriks Coppelmans.

Beweging

Er komt nu beweging in het proces rondom de woningbouw aan de Garsthof. Wethouder Wonen Femke Klomp-Pullens: “De behoefte aan woningen in Sint-Michielsgestel is groot. Er wordt op veel plekken gebouwd, ook in Berlicum. Bij de ontwikkeling van woningen kijken we onder andere naar het soort woningen, want we willen dat iedereen in onze gemeente kan wonen en leven op een fijne plek. In dit plan is er veel aandacht voor sociale woningbouw, met ruimte voor 
levensloopbestendigheid en omzien naar elkaar. Een echt hofje dus. Ik word daar heel blij van en hoop dat de bouw snel start.” 

Aandacht voor veilige verkeerssituatie

Op het eerder gepresenteerde plan uitten enkele omwonenden hun zorgen over de verkeersveiligheid. Daarom heeft de gemeente het plan aangepast en aanvullende verkeersmaatregelen opgenomen om de snelheid te verlagen en aandacht te vragen voor een kruising. Er komt een verkeersplateau ter hoogte van de aansluiting met De Ploeg. Bij de speeltuin komt een fietsvoorziening. En voorrangssituaties worden visueel duidelijker gemaakt door aangepaste bestrating.  

Woningbouw ambitie

In de gemeente Sint-Michielsgestel is een flinke vraag naar woningen. Daarom wil de gemeente tussen 2023 en 2032, 1.685 woningen bouwen. Het woonbeleid houdt rekening met veel verschillende wensen en behoeften. Zo kijkt het beleid naar starters en doorstromers, maar zeker ook naar doelgroepen, levensloopbestendigheid én betaalbaarheid.