Wethouder Theo Geldens (Verkeer en mobiliteit):
“We kiezen ervoor om de motie Versneld invoeren 30 km-zones actief op te pakken. In onze gemeente zijn al relatief veel 30 km-wegen. Nu gaan we deze stapsgewijs uitbreiden. Door de maximale snelheid in de bebouwde kom te verlagen, kunnen we het verkeer veiliger maken voor iedereen. Maar alleen borden plaatsen is niet genoeg: bestuurders moeten zich ook echt aan de maximum snelheid houden. Daarom starten we ook een bewustwordingscampagne samen met VVN Sint-Michielsgestel.”
Bewustwordingscampagne
We starten in 2026 met een bewustwordingscampagne gericht op het beter naleven van de 30 km snelheid. Het doel van de campagne is het vergroten van de verkeersveiligheid en het versterken van draagvlak voor toekomstige maatregelen. De campagne wordt afgestemd op de lokale situatie. De campagne start in Den Dungen en Maaskantje, dan volgen Berlicum en Middelrode, dan Gemonde en Halder en vervolgens Sint-Michielsgestel.
Werk met werk maken: uitbreiding 30 km-zones
Op plekken waar de gemeente de komende jaren aan de weg gaat werken, benut ze kansen om daar ook meteen de 30 km-zones uit te breiden. Dit bespaart kosten en overlast. Het uitbreiden van een 30 km-zone is meer dan alleen een bord plaatsen. Er moeten bijvoorbeeld ook infrastructurele maatregelen genomen worden, zoals plaatsen van verkeersplateaus en verwijderen van inritconstructies.
Aansluiting Programma Duurzame Mobiliteit
In maart 2025 heeft de gemeenteraad de motie Versneld invoeren 30 km-zones in alle kernen aangenomen. Die sluit aan op het Programma Duurzame Mobiliteit 2045 die in februari van dit jaar werd vastgesteld. De motie is gericht op het vergroten van de verkeersveiligheid en het verbeteren van de leefbaarheid in de openbare ruimte.